Příručka pro svícení LED

LED světla jsou na vzestupu. V dnešní době existuje široká škála souvisejících výrobků s LED světly než kdy jindy.

Existuje více důvodů, proč změnit na LED světelné zdroje, než je počet produktů LED. Technologie se v posledních letech výrazně rozrostla, a to tak, že někdy je těžké odlišit zbrusu nové LED světelné zdroje od starých žárovkových, protože mají skoro stejný charakter, aby je lidé “rozpoznali” snadněji.

Prostřednictvím tohoto článku budeme diskutovat nejen o mnoha důvodech, proč byste měli provést změnu, ale také o terminologii, se kterou se jako majitel domu musíte seznámit, než začnete proces přechodu od žárovkového osvětlení na LED světla.

LED světly

Proč měnit?

Vedle zřejmé a výkonné kombinace energetické účinnosti a úspory energie, kterou poskytují LED světla, které jim dávají náskok tisíce kilometrů od svých konkurentů, mají také mnohem delší životnost a neobsahují rtuť, což nám dává schopnost lépe kontrolovat nastavení jasu a teploty barev. (teplejší nebo chladnější)

Například ve Spojených státech platí stále více a více zákonů o úrovních spotřeby energie nových konstrukcí a díky LED světlům jsou konstruktéři schopni splnit požadavky či dokonce zůstat pod nimi.

LED světly

LED světla jsou dodávána ve všech formách a velikostech, jejich standardní tvar je běžná žárovka, kterou všichni známe a milujeme, ale mají k dispozici další možnosti, které uspokojí i jedinečné preference, což majitelům domů umožňuje pohrát si s osvětlením, neboť to konečně vytváří domácí prostředí, které jste vždycky chtěli mít.

Terminologie

Dříve, před LED světly, když jste si chtěli koupit žárovku, vše, čemu jste museli věnovat pozornost, byl tvar žárovky, výkon (který byl indikátorem úrovní jasu) a velikosti základny žárovky, aby se vešla do vaší lampy.

Když CFL vstoupil do hry, pak jste měli pár dalších věcí, na něž bylo třeba věnovat pozornost kromě výše zmíněných, jako je “vzhled světla”, kde si můžete vybrat z měkké bílé, jasné bílé a denního světla.

Když se objevila LED světla, majitelé domů se museli seznámit se třemi základními pojmy:

Jas: Na rozdíl od jejich žhavých protějšků, které tvoří jas z jejich výkonu, LED světla takhle nefungují, protože spotřebovávají méně wattů. Zde musíte hledat “Lumeny”.

Vzhled světla: korelovaná teplota barev nebo CCT světla se měří v “Kelvinech”. Čím nižší je počet kelvinů, tím je světlo teplejší. S LED světly máte více prostoru ke hraní, neboť vše závisí na tom, na co míříte.

Přesnost barev: Jiný termín, s nímž jsme nebyli obeznámeni, je CRI nebo index barevného vykreslování, s LED diodami je nejlepší volbou pro každého nad 80 CRI.

Chyby ve vánoční výzdobě, kterým je třeba zabránit příští svátek

Z nějakého důvodu existují případy, kdy se prostě něco nevypadá dobře, ale zdá se, že se nemůžete zjistit co to je. Dobrá zpráva je, že odborníci si snadno všimnou, jestli něco není v pořádku. Níže uvádíme některé z nejběžnějších chyb vánoční výzdoby, kterým se musíte vyhnout, aby byly následující svátky v sezóně skutečně slavnostní a šťastné.

Související články:

Posts created 7

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top