Zbavte se těchto zlozvyků i vrásek

Vrásky jsou synonymem stárnutí. I když je to samozřejmost, že budete mít vrásky, jakmile budete starší, pravdou je, že část bitvy není vůbec nic s věkem. V případě, že nevíte, vaše kosmetické návyky a rutiny mají významný vliv na tvorbu vrásek. Pokud chcete efektivně odstranit vrásky, ujistěte se, že se zbavíte těchto zlozvyků, které možná nevědomky máte.

Špatné stravování

Chcete-li vypadat mladě a mít mladou pokožku, jedním z řešením je kouknout se na svou stravu. Jíst potraviny s vysokým obsahem cukru a glykemie není  zlé pro vaší váhu, ale i váš vzhled. Glykace je škodlivý proces, v němž se molekuly cukru připojují k bílkovinám v kůži, která je deformovaná a tuhá. To vede ke ztrátě obrysů a pružnosti v obličeji a jemným vráskám.

Odstranit vrásky

Rafinovaný cukr, stejně jako jiné typy jednoduchých sacharidů mohou také vyvolat zánět po celém těle, protože způsobují zvýšenou hladinu inzulínu. Zánět tvoří enzymy, které mohou rozkládat elastin a kolagen, co způsobuje vrásky a převisy. 

Kouření

Kuřáci, pozor! Kouření patří mezi hlavní důvody, proč se vrásky objeví. Pokud se chcete rozloučit se svými vráskami, je nejlepší vynechat cigarety. 

Pití

Alkohol je druh hepatotoxinu, což znamená, že může způsobit poškození jater. To je toxické pro buňky, které pomáhají při detoxikaci těla. Všechny druhy alkoholu mohou dehydratovat pokožku. Kůže pak vypadá méně hydratována a baculatá. Po nějaké době, kůže ztratí svou pružnost a vytvoří se vrásky kvůli nedostatku hydratace.

Video: Alkohol poškozuje pokožku a stárne váš obličej

Kromě toho, alkohol má také negativní účinky na tělesné hladiny vitaminu A, který je kritický antioxidant pro kůži a tělo. To také hraje zásadní roli v regeneraci nových buněk. Vitamin A je důležitý i při produkci kolagenu. Pokud máte nižší množství kolagenu, ztratíte pružnost kůže. Nemusíte se starat, jak odstranit vrásky, pokud máte dostatek elasticity a kolagenu. Vaše pleť bude vypadat mladá a napjatá. 

Nechávání make-upu

Spánek s make-upem znamená, že budete muset odstranit vrásky dříve, než je nutné. Látky znečišťující životní prostředí a make-up, které se hromadí po celý den může prosakovat do pórů a rozebrat elastin a kolagen. Urychluje to proces stárnutí, který vám může zanechat vrásky a kontury. Před spaním si vždy očistěte pokožku a hydratujte ji. 

Žvýkání

Žvýkačky mohou produkovat vrásky na spodní tváři. To může také způsobit další problémy ve struktuře úst. Je snadné se vzdát tohoto zlozvyku, zvláště pokud vážně chcete odstranit vrásky jednou provždy.

Příčeskům sponky

Nenechte si ujít

Sponky v příčescích

Související články:

Posts created 7

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top